Haber

Sultangazi’de üniversite sınav provası yapıldı

– Üniversite sınav provası Sultangazi’de yapıldı

İSTANBUL – Sultangazi Belediyesi Eğitim Destek Akademisi ile üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler için AYT sınav provası yapıldı. Gerçek simülasyonunda gerçekleştirilen sınav saat 10:15’te başladı.

Lise veya üniversiteye hazırlanan gençlere ücretsiz eğitim veren Sultangazi Belediyesi Eğitim Ek Akademisi (SEDA), bu yıl da ücretsiz eğitim vererek öğrencileri lise ve üniversite sınavlarına hazırlıyor.

Sultangazi Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulunda bugün yapılan Alan Yeterlik Sınavı bugün saat 10:15’te başladı. Gerçekten de farklı olmayan sınavda öğrenciler giriş belgeleriyle birlikte sıradan salonlara alındı.

“Sınav provası bizim için çok faydalı”

Sınava hazırlanan öğrenci Talha Kuşçu, “Yani sınav provası bizim için çok faydalı. 12. sınıf arkadaşlarımız için faydalı. Daha önce sınava girmediler. Sınav sabahı heyecanı” dedi. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederim.Bize böyle bir imkan verdiği için.İş istiyorum.Sabah dersimiz var derslere giriyoruz.Toplamda 5-6 saat çalışıyorum.”

“Günde ortalama 6-7 saat çalışıyoruz”

Öğrenci Umut Tosal, yoğun bir tempoda sınava hazırlandıklarını belirterek, “Burada her şey gerçekçi. İçeride kalemlerimiz veriliyor, sınav giriş belgelerimizle geldik. Sınava girmeyenler için faydalı olur. , tecrübe kazanıyorlar. Böyle bir imkanı sağladıkları için kendilerine çok teşekkür ediyoruz. “7 saat çalışıyoruz. Sabah dersleri aldıktan sonra öğleden sonra bireysel olarak çalışıyoruz. Hafta içi denemeler de var. Denemeler, bireysel çalışmalar ve çalışmalarla çalışmalarımızı ilerletiyoruz” dedi.

haber-ikizdere.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu