Haber

Sokak Görüşmesinde Uyuşturucu Satıcısı İfadesini Kullanan Genç Gözaltına Alındı

İSTANBUL’da bir sokak röportajında ​​”Uyuşturucu satıyorum” ifadesini kullanan UA isimli genç, polis ekiplerince gözaltına alındı. IA hakkında ‘uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanmaya özendirme’ suçundan yasal işlem başlatıldı.

Sancaktepe’de sokak röportajında ​​kendisine mikrofon verilen gence, “Yasa dışı ne iş yaparsınız” sorusuna, “Ben hap satıyorum, uyuşturucu satıyorum. Dolandırıcılık yapıyorum. ‘Şaka mı umarım yapmazsınız’ sorusunu soran genç, ‘Şaka yapmıyorum. Bunları yayınlayabilirsiniz. Bu yapılamayacak bir şey değil’ dedi. Söz konusu olan sokak röportajına ilişkin sahneler sosyal medyada paylaşılınca büyük tepki topladı.

Görüntülerin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Ekipler, UA olduğunu belirledikleri zanlının Sancaktepe’de yaşadığını belirledi. UA’nın evine operasyon düzenlendi. Operasyonda U.A. yakalanarak gözaltına alınırken, konutta yapılan aramalarda 51 adet tabanca fişeği ele geçirildi.

Uyuşturucu da dahil olmak üzere çok sayıda kusuru olduğu belirlenen UA hakkında ‘uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanmaya teşvik’ isimli işlem başlatıldı.

haber-ayancik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu