Teknoloji

Instagram’a ‘Ortak Ana Sayfa’ Geliyor: “Bunu Beğenenler” Kavgası Başlasın!

2010 yılında Mike Krieger adlı geliştiricinin South Beach Harbor paylaşımıyla hayatımıza giren ve Mark Zuckerberg’in hamleleriyle günümüzün en popüler sosyal medya uygulamalarından biri haline gelen Instagram, kullanıcı deneyimini artırmak için çeşitli hamleler yapıyor. Ortak koleksiyonların ardından şimdi de ‘ortak ana sayfa’ Instagram yönetiminin gündeminde.

Instagram, yakın zamanda arkadaşlarınızla ortak koleksiyonlar yapmanıza izin verdi:

Son zamanlarda yeni güncellemeler yayınlayan Meta’ya bağlı olan Instagram, kullanıcıların daha fazla sosyalleşmesini istiyor. Nitekim geçtiğimiz günlerde uygulamaya eklenen ortak koleksiyon özelliği, kullanıcıların beğendikleri içerikleri ortak bir koleksiyonda kaydetmelerine imkan tanıyordu. Bu da arkadaş grubu olan insanların yüzlerindeki gülümsemenin her zaman taze kalmasına yardımcı oldu.

Şimdi, Ortak Akış uygulanacaktır.

Sosyalleşmeyi artırmak isteyen Instagram bu sefer ortak akışı hayatımıza dahil edecek. Ortaya çıkan görsellere göre şirket, yeni özellikle kullanıcıların birbirlerini kendi yayınlarına dahil edebilmelerini istiyor. Yeni akışla birlikte kullanıcılar ortak bir ana sayfa/keşifte gezinebilecek ve aynı gönderileri görebilecek.

Özelliğin uygulamaya ne zaman ekleneceği belli değil.

Şu anda hakkında sınırlı bilgiye sahip olduğumuz özelliğin uygulamaya ne zaman ekleneceği bilinmiyor. Ortak akışa ikiden fazla kişinin dahil olabileceği de söyleniyor.

Instagram’da kiminle ortak yayın yapmak istersin? Sizce bu özellik kullanıcılara iyi gelecek mi? Yorumlarda buluşalım..

yunak-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu