Ekonomi

Fitch’ten olumsuz Turkcell ve Türk Telekom beklentisi

Fitch, telekom operatörleri Türk Telekom ve Turkcell’in hizmet eksiklikleri nedeniyle bir miktar gelir kaybı yaşamasının beklendiği konusunda uyardı.

Fitch Ratings tarafından yayınlanan raporda, depremlerin neden olduğu operasyonel aksamaların derecelendirilen Türk şirketlerinin kredi profillerine etkileri ele alındı.

Birçok sektörle birlikte telekom sektöründe de depremin etkileri kurum tarafından analiz edildi. Analizde hizmet eksikliklerine değinilerek Turkcell ve Türk Telekom’un gelirlerinde düşüş olabileceği belirtildi.

Depremde risk analizi yapılmayan binalara kurulan kullanılamaz baz istasyonları, yapılan yardım ve arama kurtarma çalışmalarına darbe vurmuş, GSM şirketlerinin alternatif çözümleri deprem anında yeterli kapasiteyi oluşturamamıştı.

Azalan yatırımlar ve afet yönetiminde planlama eksikliği bağlantının kesilmesinde ana etkenler olarak ortaya çıktı.

Binlerce kişinin ölümüne neden olan ve 1,5 milyondan fazla kişiyi evsiz bırakan felaketin şu anda tam makro ekonomik etkisinin ölçülemez hale geldiği belirtilen raporda, tüketici talebi ve tedarik zincirlerinin beklendiği kaydedildi. hızlı toparlanma çabalarına rağmen kısa vadede etkilenecektir.

haberkibriscik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu