Haber

Bursa’da boş konteynere DEVA yanıtı!

BURSA (İGFA) –12 Şubat Pazar günü Bursa AFAD İl Uyum Merkezi’nde çekilen ve sosyal medyada paylaşılan video büyük tepkilere neden oldu.

DEVA Partisi Bursa İl Başkanı Serkan Özgöz, videodaki iddiaları yerinde incelemek için il ve ilçe yöneticileriyle birlikte AFAD İl Koordinasyon Merkezini ziyaret etti.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan İl Başkanı Serkan Özgöz, AFAD’ın depo alanını ziyaret ederek, İl Müdür Yardımcısı ile yaptıkları görüşmelerin bazı detaylarını hastalığı iyileştirmek için var gücüyle çalışan Bursalılarla paylaştı. ilk günden beri sarsıntı bölgesinin yaraları. Konteynerlerin bölgede olduğunu teyit ettiklerini belirten Lider Özgöz, “Bursa için tahsis edilen 100 konteynerden 8’i sevk edildi. 92’si hala beklemede. AFAD teslim alınmadı.”

Konteynerlerin telefonla sözlü tebligatla istendiğini ancak resmi yazı gelmediğini vurgulayan Özgöz, “Depremde oradaki soğukta vatandaşlarımıza ‘resmi yazı gelmedi’ diyemeyiz. Bu olayı ortaya çıkaran vatandaş hakkında polis soruşturması başlatmayı aklımızdan bile geçirmemeliyiz.Maalesef bu olay ve ziyaretimiz sırasında edindiğimiz izlenimler bize AFAD teşkilatının üst düzeyde bir koordinasyon sorunu ve koordinasyon sorunu olduğunu göstermektedir. 18 saate kadar sorumlu personelin özverisine rağmen yönetim zayıflığı.”

Deprem felaketinin büyüklüğünün üst düzeyde hareket etmeyi, inisiyatif almayı ve etkin kriz yönetimini gerektirdiğini belirten Özgöz, “AFAD çalışanları ilk günden itibaren özveriyle çalışıyor. Ancak buranın kurumsal kapasitesi ve çalışma becerileri ortada. bu yükü kaldırabilecek ve bu sınavı geçebilecek durumda değil.Yapılabilecek bir çok basit çalışma ile buradaki kaos azaltılabilir.Burada baskı altındaki personel rahatlayabilir, işler çok daha hızlı ilerleyebilir ve son olarak, Bursa gibi güçlü bir şehirden bölgeye çok daha fazla yardım ulaştırılabilir, yapılamaz, neden?” diye sordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu